Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrají:

Lauren Graham - Lorelai Gilmore

Alexis Bledel - Rory Gilmore

Melissa McCarthy - Sookie St. James

Scott Patterson - Luke Danes

Kelly Bishop - Emily Gilmore

Edward Herrmann - Richard Gilmore

Keiko Agena - Lane Kim

Yanic Truesdale - Michel Gerard

Jared Padalecki - Dean Forester

Liza Weil - Paris Geller 

Původní název dílu:

Forgiveness and Stuff

Obsah:

Gilmorova děvčata spolu příliš nemluví a vzájemně se vyhýbají, což je stále ještě následek Roryina ranního příchodu domů, kdy nechtěně usnula s Deanem u slečny Patty. Tato napjatá situace je znát i během příprav na starshollowské Vánoce. Druhý den spolu Rory a Lane probírají detaily o Deanovi. Rory mu chce dát za dárek Kafkovy Proměny, ale její nejlepší přítelkyně jí radí, aby mu darovala něco jiného. Lorelai volá do hotelu její matka kvůli vánoční večeři a Lorelai chce jít, jen by se nestihla dostavit dřív než v osm. Když odmítá zanechat práce dřív, tak Emily - stále naštvaná, že ji Lorelai vyhodila, když Rory nepřišla domů - řekne, ať tedy nechodí a pošle jen Rory.

Je pátek a Rory odjíždí na večeři. Lorelai zůstává sama doma a marně se snaží objednat si pizzu. Uslyší hluk a za Roryiným oknem objeví Deana. Je na něho naštvaná a Dean ji ujišťuje, že mezi ním a Rory k ničemu nedošlo, že nemá v úmyslu narušit její plány jít na Harvard, nebo Rory zranit. Lorelai nakonec trochu obměkne a dokonce mu poví, že není pravda, že by ho nenáviděla. Mezitím Rory sedí u stolu s prarodiči a jejich přáteli. Richard je stresován kvůli práci a snaží se co chvíli telefonovat do Londýna. Nedaří se mu dovolat a ke stolu se vrací velmi rozrušen. Začnou jíst a Richard si stěžuje, že je mu horko a zvedne se, aby snížil termostat. Emily si zatím vymýšlí, aby zodpověděla dotazy přátel, proč se Lorelai nedostaví.

Lorelai už vzdala, že by se doma najedla, a tak zašla do bistra. Tam jí na přání něčeho slavnostního Luke připraví Santa burger. Vtom ji zastihne vzkaz od Rory, že je její otec v nemocnici. Začne zmatkovat a Luke se nabídne, že ji tam odveze. Vyžene všechny zákazníky, zavře bistro a vyrazí. Cestou Lorelai mluví o tátovi a má velký strach, že by mohl zemřít. Když konečně dorazí do nemocnice, zastihnou Emily, jak dělá scény, že musí nejdříve vyplnit papíry a až potom může manžela vidět. Objasní Lorelai, že měl nejspíš infarkt. Emily se diví, že Lorelai tak rychle přišla, a ptá se, jestli byla zrovna s Lukem na rande, a odejde zajistit Richardovi místnost s nejlepším výhledem.

Ačkoliv Luke nesnáší nemocnice a nemocné lidi, zůstává s Lorelai a utěšuje ji. Rory se jde s babičkou na Richarda podívat, čemuž se Lorelai vyhýbá. Nechce jej vidět ležet na posteli, s bolestmi a slabého. Nakonec jej navštíví a vymění si spolu všeříkající pohled. Pak už musí z nařízení doktorů ven. Richard bude v pořádku, jen bude muset trochu změnit svůj životní styl. Nebyl to infarkt, ale angína. Lorelai poví Rory o Deanově návštěvě. Ví, že je to dobrý kluk a pošle Rory s Lukem domů, aby Deanovi zavolala a promluvili si. Sama zůstává v nemocnici, aby pomohla Emily, i když ta nepotřebuje pomoc od nikoho. Emily je však za společnost ráda a obě zajdou do bufetu něco sníst, což se dá považovat za příměří. Nazítří dá Lorelai Lukovi modrou kšiltovku jako poděkování za jeho pomoc. Sledují spolu vánoční procesí a Lorelai řekne, že mu jeho nová kšiltovka sluší.

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář