Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrají:

Lauren Graham - Lorelai Gilmore

Alexis Bledel - Rory Gilmore

Melissa McCarthy - Sookie St. James

Scott Patterson - Luke Danes

Kelly Bishop - Emily Gilmore

Edward Herrmann - Richard Gilmore

Keiko Agena - Lane Kim

Yanic Truesdale - Michel Gerard

Jared Padalecki - Dean Forester

Liza Weil - Paris Geller 

Původní název dílu:

Red Light on the Wedding Night

Obsah:

Probíhají přípravy na svatbu. Lorelai s Rory vybírá svatební dort a citát na pozvánky a s Maxem najímá Kirka jako fotografa. Max chce jet domů, ale Lorelai mu řekne, že může zůstat přes noc. Je to poprvé, kdy má u Lorelai přenocovat. Max vaří a Lorelai s Rory ho udiveně pozorují, potom sledují film, který obě komentují, ale Max se moc nechytá. Lorelai nemůže usnout a jde za Rory. Rozebírá s ní jaké to bude mít doma muže a moc se jí nechce vrátit do své ložnice. Ráno jdou všichni tři na snídani k Lukovi. Max si pročítá jídelní lístek, Lorelai a Rory na něj chtějí počkat, ale Luke se tváří nedočkavě a pak si všimne, že venku montují dopravní světla. Považuje to za zbytečné a vynadá za to Taylorovi. Lorelai s Maxem mají dvojité rande s Rory a Deanem. Lorelai a Rory jsou žravé jako kobylky, čemuž se Max diví a Dean ho poučuje o jejich zvycích. Po návratu domů zůstává Rory s Deanem venku. Max se ptá Lorelai, jak se má k Rory chovat – co jí má dovolit a co ne. Svěřuje se, že se v jejich domácnosti cítí málo angažovaný a vyčítá Lorelai, že málo přemýšlí, jak to bude fungovat.

Taylor oficiálně představuje dopravní světla a Lorelai se Sookie při tom plánují loučení se svobodou. Luke je slyší, je protivný a vyjmenovává důvody, proč neuzavřít manželsví. Lorelai, Rory, Sookie, Michel a slečna Patty vyrážejí do baru, kde je čeká také Emily, kterou pozval Michel. Emily vypráví romantický příběh, jak byla nervózní, když jsi měla brát Richarda. Lorelai se tváří všelijak, ale všichni ostatní jsou dojatí a Rory a Sookie běží volat svým partnerům. Lorelai jde taky volat, ale ne Maxovi, ale Christopherovi. Druhý den si Lorelai a Sookie léčí kocovinu v hotelu, kam za Lorelai přichází Max a vyčítá jí, že si chtěl přivézt nějaké věci, ale že ještě nemá klíče od domu. Řekne Lorelai, že myslí jen na sebe, za což se ale v zápětí omluví.

Luke přiváží k Lorelai chupu, který pro ni sám od sebe obstaral. Řekne Lorelai, že ne každé manželství se nepodaří, ale že musí najít někoho, kdo bude respektovat její styl a podivnosti a že se vdává jen jednou. Při tom vedle sebe stojí pod baldachýnem. Lorelai přiběhne k Rory do pokoje, oznámí jí, že odjíždějí na výlet a začne jí balit věci. Rory to chvíli nechápe, ale vše jí dojde, když jí Lorelai se slzami v očích řekne, že si Maxe nevezme. Ještě v noci odjíždějí.

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář